Tippleadási szabályok

Minden tippsort értelemszerűen az 1. meccs kezdési ideje előtt kell leadni a Latin Tipp Liga 2014 - Fórumban vagy a latintippliga@gmail.com e-mail címre. Abban az esetben, ha valaki egyéb elfoglaltsága miatt (pl. nyaralás, család, vizsgák, munkaügy, stb.), nem tudna egy fordulóra tippelni, akkor erről feltétlenül kérünk előre egy jelzést a fenti LTL Fórumban vagy e-mail címre.

A késve leadott tippsorokra vonatkozó szabály

Ahhoz, hogy megmaradjon a bajnoki- és kupasorozatok komolysága, minden mérkőzés mindkét félidejének értékelhetőnek kell lennie, amihez az szükséges, hogy az elkésett leadások is csak addig legyenek érvényesek, amíg az 1. félidei meccsek / kérdések fele még értékelhető. Tehát az érvényességhez annyi élő meccsnek kell még a tippleadás után kezdődnie, hogy az 1. félidő lehetséges tippjeiből, válaszaiból legalább 4 még értékelhető legyen bármilyen összetételben (pl. min. 4 meccs vagy 3 meccs és 1 kérdés).

Értesítés nélküli távollétre vonatkozó határozat

a)  Az előre bejelentett távollétek (lehetőleg a megérkezés időpontjával kiegészítve) természetesen továbbra is elfogadottak maradnak és pótfordulóban lehet újra játszani a kiesett meccset.                                                                                                                                                                   b)  Értesítés nélküli távollét miatt elmaradt meccs újra játszására nincs lehetőség! Ebben az esetben a 3 pontot 2x0-ás gólaránnyal a tippsort leadó ellenfele kapja, a távolmaradó gólaránya pedig -2-vel változik. Ha mindkét fél értesítés nélkül marad távol a mérkőzéstől, egyikük sem kap pontot és a gólarányuk is változatlan marad, viszont a meccsszámuk eggyel növekszik, megjelölve – a későbbi félreértések elkerülése miatt – a meccsszám és a győzelem-döntetlen-vereség összege eltérésének miértjét.                                                                                                                                                       c)  Abban az esetben, ha ugyanaz a csapat másodszor marad távol a fordulótól értesítés nélkül, aktuális ellenfele a fentiek szerinti pontban és gólarányban részesül, a távolmaradótól bajnoki meccs esetén 2 pont kerül levonásra, a gólaránya pedig újra -2-vel változik. Kupasorozatban minden további távolmaradásnál  -1 pont és -2 gól a büntetése a „vétkesnek”.                                                                                                                                       d)  A kezdési időpont után érkező eredménye a fentiek szerint kerül számításra, azonban ha többet késne a számolhatóságnál (a mindenkori 1. félidő felének tippelhetőségénél), akkor is adja le a tippjeit, mert akkor csak - 2 góllal csökken a gólaránya, de pontlevonást nem kap, feltéve ha a forduló kezdési időpontjától számítva maximum 8 órán belül adta le a tippjeit.

Minden résztvevőnek jó szórakozást, izgalmas fordulókat, sikeres tippelgetéseket kívánok!

Cisco

Pontozási és gólarány számítási rendszer

Az egymás elleni győzelem 3 pontot, a döntetlen 1 pontot, a vereség 0 pontot ér.

Tippek értékelése, gólértékek számítása

1. típusú meccs esetén
  •  0,5 gólt ér a meccs kimenetelének (döntetlen vagy bármelyik csapat győzelmének) eltalálása,
  •  1 gólt ér a 2x2-es és a 3x3-as döntetlen  telitalálata, valamint a 0-3 gól telitalálata, vagyis 0x0, 1x0, 0x1, 1x1, 2x0, 0x2, 2x1, 1x2, 3x0, 0x3,
  •  1,5 gólt ér 4-6 gól telitalálata, vagyis 3x1, 1x3, 4x0, 0x4, 3x2, 2x3, 4x1, 1x4, 4x2, 2x4, 5x0, 0x5, 5x1, 1x5, 6x0, 0x6 (kivéve 2x2 és 3x3),
  •  2 gólt ér minden más eredmény telitalálata.
2. típusú, kiemelt meccs esetén
  •  1 gólér a kiemelt csapat ellen elért döntetlen vagy győzelem eltalálása,
  •  1,5 gólt ér a kiemelt csapat ellen elért 0x0, 1x1, 2x2 és 3x3-as döntetlen, valamint az 1x0, 2x0, 2x1 és 3x0-ás győzelem telitalálata,
  •  2 gólt ér a kiemelt csapat elleni minden más döntetlen, valamint a 3x1, 3x2, 4x0, 4x1, 4x2, és 4x3-as győzelem telitalálata,
  •  2,5 gólt ér minden más győzelem telitalálata a kiemelt csapat ellen.

A félidei és a végeredmény számításánál az elért egész gólokon felüli 0,5-ös gólértékek általában nem számítanak az eredménybe, kivétel a hazai csapatok döntetlen esetén való támogatása.  (Lásd lejjebb, a kivétel leírásánál!)                                                                                                                        Példa az eredményszámításra:   ’A’ csapat – ’B’ csapat 6x5,5 (2x3,5) = 6x5 (2x3)   Az egészen felüli 0,5 gólértékek félidőnként tehát elvesznek.

Kivétel a pályaválasztó csapatok hazai pálya előnyének támogatása („Castilla szabály”) az alábbiak szerint:                                                                   Egy mérkőzés döntetlenre végződése esetén, ha a hazai csapat mindkét félidőben legalább 1 gólértéken felül +0,5-es gólértékű találatot ér el, ellenfele viszont egyik félidőben sem, akkor a hazai csapat eredményét felkerekítjük. Ez csak a hazai csapatok támogatására hozott szabály, vendégcsapatok esetén nem alkalmazzuk. Erre példák:                                                                                                                                                                                          A korábbi számítás szerint:   'A' csapat – 'B' csapat 5x5 (4x2), ha a részeredmények alakulása a két félidőben pl. 1,5x3 (2. f.), ill. 4,5x2 (1. f.)                  A hazai csapatokat támogató számítás szerinti végeredmény a példaként hozott részeredmények alapján viszont:   6x5 (4x2)

A következő példákhoz hasonló esetekben viszont nem változik a számítási módszer:
     –  'A' csapat – 'B' csapat 5x5 (5x2), ha a részeredmények alakulása a két félidőben pl. 0,5x3 (2. f.), ill. 5,5x2 (1. f.), mivel a 2. félidőben nem érte              el a min. 1 gólértéket a hazai csapat.
     –  'A' csapat – 'B' csapat 5x5 (4x2), ha a részeredmények alakulása a két félidőben pl. 1,5x3 (2. f.), ill. 4,5x2,5 (1. f.), mivel az 1. félidőben                    vendégek is elértek min. 1 gólértéken felüli +0,5 gólértéket.